Opublikowane 0Kategorie Dieta, Zdrowie

Jogurtowy deser – ekspres

Najszybszy, najłatwiejszy deserek jaki można zrobić gdy brakuje nam czasu, a mamy na coś ochotę lub dzieci wołają o słodką przekąskę. Przychodzę dzisiaj do Was (na pewno) z o wiele lepszą alternatywą niż kupne słodycze, ciastka i batoniki. Nawet jeśli w reklamie mówią, że jest pełne mleka orzechów i błonnika. Zwróćcie uwagę na skład takich przekąsek, bo zawartość wyżej wymienionych składników może czasem oscylować w granicach zaledwie 2%. Wracając jednak do dzisiejszego przepisu – 2 składniki chwila miksowania i gotowe – może być przyjemniej ?

Składniki:

1 galaretka (truskawka, wiśnia malina)

400g jogurty typu Skyr (lub zwykły, naturalny)

Przygotowanie:

  1. Przygotuj galaretkę według instrukcji i przestudź. (Najlepiej jeśli masz możliwość kupienia galaretki bez cukru i dosłodź erytolem lub ksylitolem).
  2. Przestudzoną galaretkę zmiksuj chwilkę z jogurtem, przelej do szklaneczek, schłodz 2-3h w lodówce, dodaj dodatki (dowolne) i GOTOWE! 😊

Pyszny, lekki deserek gotowy. Samczego !

Jestem trenerem personalnym. Pomagam ludziom korygować wady postawy ciała, budować masę mięśniową i spalać tkankę tłuszczową. Sportowców przygotowuję kondycyjnie i motorycznie do konkretnych dyscyplin sportowych.