Opublikowane 1Kategorie Trening

Rozpoczynanie od ekstremalnych i zbyt częstych treningów kończy się zazwyczaj przetrenowaniem, zniechęceniem do ćwiczeń, utratą zdrowia i kategorycznie zamyka drogę do osiągnięcia Twojej wymarzonej sylwetki.

Przedstawiam program, który bezpiecznie wprowadzi Cię w trening siłowy. Jeżeli jesteś osobą zdrową, to bez względu na to czy chcesz schudnąć, zbudować mięśnie czy po prostu ujędrnić sylwetkę, ten trening adresowany jest do Ciebie.

Plan treningowy

 1. Rozpiętki z wykorzystaniem specjalnej maszyny,
 2. Wykroki ze sztangą lub sztangielkami,
 3. Spięcia tułowia na piłce fit-ball,
 4. Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki piersiowej,
 5. Wyciskanie sztangielek siedząc,
 6. Unoszenie bioder w górę w leżeniu tyłem,
 7. Wypychanie ciężaru na suwnicy,
 8. Prostowanie tułowia z opadu,
 9. Unoszenie ramion ze sztangielkami na boki,
 10. Unoszenie bioder w górę ze sztangą przy użyciu ławeczki,
 11. Skręty rosyjskie,
 12. Przyciąganie uchwytu wyciągu dolnego do brzucha.

Ile mam wykonać serii? 3 serie.

Ile powtórzeń? 12-15 powtórzeń.

Ile mam odpoczywać? 30-60 sekund.

Przeprowadzaj 3 treningi w tygodniu z minimum jednodniową przerwą. Wykonuj wszystkie serie każdego ćwiczenia w zakresie 12-15 powtórzeń. Zalecam zacząć z niewielkim obciążeniem i zwiększać je stopniowo z treningu na trening, opanowując prawidłową technikę wykonywania ćwiczeń, tak by ostatnie 2-3 powtórzenia sprawiały Ci już trudność. Jeżeli wykonanie maksymalnej liczby powtórzeń – w tym przypadku 15 – nie sprawiło Ci żadnej trudności, to znak, że na następnych treningach możesz nieco zwiększyć ciężar.


Pobierz bezpłatnie pełny plan treningowy

Jestem trenerem personalnym. Pomagam ludziom korygować wady postawy ciała, budować masę mięśniową i spalać tkankę tłuszczową. Sportowców przygotowuję kondycyjnie i motorycznie do konkretnych dyscyplin sportowych.